Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Přijďte s dětmi mezi nás!

V zimním období se mladí hasiči schází v tělocvičně v Českém Těšíne - Svibice, vedle krytého bazénu, vždy v pátek od 16:00 do 18:00. Pravidelných tréninků se zúčastňují děti ve věku od 4 do 15 let.

S dětmi jsou nacvičovány základní uzly a celkově se zdokonaluje jejich fyzická zdatnost. V současnosti probíhá pečlivě příprava jednotlivých kroků disciplíny štafeta dvojic. Tyto nácviky jsou zvolené záměrně, neboť družstvo mladých hasičů se v blízké budoucnosti zúčastní několika halových soutěží, které budou zaměřeny zejména na uzlovou štafetu a štafetu dvojic. Postupně do pátečních programů bude systémově zahrnut tzv. požární útok na sucho a zdokonalování se nejen v technice motání hadice.

Děti jsou pod dohledem zkušených instruktorů vedeny jak k vzájemné spolupráci a sounáležitosti, tak i k vzájemné samostatnosti a soutěživosti.

Beseda požární ochrany

V pátek 6.3. jsme před začátkem karantény stihli pro naše děti uskutečnit besedu v rámci akce "Požární ochrana očima dětí", která se každoročně pořádá v měsíci březnu. Děti shlédli prezentaci s výkladem při které si zopakovali telefonní čísla, jak správně telefonovat na tísňové linky, což si mohly i cvičně vyzkoušet. Vyzkousely věci se kterými hasiči každodenně pracují, a dozvěděly se kde hasiči nejčastěji zasahují, dále se dozvěděly jaké vybavení hasiči vozí v autě a čím účinně hasit dané hořlavé látky.

Poslední trénink venku

V minulém týdnu jsme měli poslední trénink s dětmi venku u zbrojnice. Zpestřili jsme dětem poslední trénink návštěvou lišky u místního myslivce, který je zároveň členem našeho SDH. A na závěr, když se dětem povedla štafeta dvojic téměř bez chyb, jsme je odměnili za správnost a vytrvalost zlatou medailí.💪👩‍🚒🥇🥇🥇🥇🥇
Další tréninky budou od 1. 11. vždy v 16h již v tělocvičně vedle krytého bazénů v českém těšíně ve svibici
.

Jarní kolo hry Plamen

20.5.2017 se konalo Jarní kolo hry PLAMEN, kterého jsme zúčastnili. Celkově se závodilo ve 4 disciplínách - požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkama a požární útok. Z důvodu onemocnění některých mladých hasičů jsme se bohužel nemohli zúčastnit štafety CTIF a požárního útoku CTIF. Proto jsme se o to s větší vervou pustili do běhu 4x60m, kde jsme bohužel nezvládli jednu předávku a skončili jsme s neplatným pokusem. Požární útok jsme si, ale užili, protože to byla naše první soutěž, kde jsme mohli stříkat na terče. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další soutěže. I když jsme skončili na posledním místě, celý den jsme si užili

Halová sutež v Petrovicích u Karviné

Dne 11. 3. 2017 se naše děti zúčastnili halové soutěže v Petrovicích u Karviné, kde bojovali v uzlové štafetě a štafetě požárních dvojic. Mladí hasiči se zúčastnili jak v kategorii starších a i mladších. Starší družstvo odstartovalo štafetou požárních dvojic, kde bohužel získali 10 trestných sekund, ale i přes vynikající uzlovku, kterou dokončili bez jediné chybičky a časem 51,06s skončili celkově z počtu 15. přihlášených družstev na 12. místě.
Družstvo mladších zahájili souboj v uzlové štafetě. I při počátečních obtížích a strachu se postavit na start mladí hasiči zvládli perfektně 3 uzly a již s daleko větší odvahou a kuráží se postavili na štafetu požárních dvojic. I když někteří mladí hasiči běželi teprve podruhé, tak štafetu zvládli bez jediné chybičky, a jsme na ně velice pyšní. Družstvo mladších nakonec celkově skončili na 13. místě z 15. přihlášených družstev.
Obě družstva si odnesli spoustu nových zážitků, bonbóny a čokoládu

Halová soutěž v Havířově

25. 2. 2017 se konala halová soutěž v Havířově na mezinárodní úrovni, které se zúčastnilo celkem 70 družstev, a to jak v mladší, tak starší kategorii, včetně našich dětí, které reprezentovali kategorii starších. Soutěž probíhala ve třech disciplínách, a to uzlově štafetě, štafetě požárních dvojic a 4x40m s překážkami. V uzlové štafetě se dařilo, ale skrz vyčnívající lano přes čáru jsme dostali trestné body. Ve štafetě požárních dvojic se již tolik nedařilo, sice se to obešlo bez trestných bodů, ale bylo to pomalejší a v poslední disciplíně se bohužel nepodařila předávka proudnice, a tak jsme skončili s neplatným pokusem. Celkově jsme skončili na 31. místě z celkových 36 přihlášených družstev v kategorii starších.

Během dlouhých prodlev a čekání se děti dokázali zabavit a vyhráli si s balónkem a vodou

MLADÍ HASIČI TRÉNUJÍ S NOVÝM VYBAVENÍM

Mladí hasiči letos byli podpořeny novým materiálních vybavením za finanční podpory města Český Těšín, a to koupí 7 přileb značky CAMP ARMOUR JUNIOR pro požární sport v oranžové barvě a dále nákupem hadicového setu FIRESPORT NEON s protočenou AWG spojkou pro mladé hasiče. Tato sada obsahuje 4ks hadic C52 a 2ks hadic B75.

Průběžné vysledky pozimního kola Hry Plamen

A máme tady průběžné výsledky podzimního kola hry Plamen, kde jak jsme již zmínili soutěžilo nejen družstvo dorostu, které má průběžné 1. místo, ale také družstvo mladších žáků (od 5 do 10 let). Mladší Žáci jsou podle tabulky zatím na hezkém 9. místě (z 12 družstev). Vzhledem k tomu, že tohle byly jejich první závody jejich výsledek nás mile překvapil a do jarního kola budeme s dětmi pořádně trénovat, abychom ty malé chybičky vypilovali. :) Tak nám držte palce! :)

PLAMEN

V sobotu 24. října se konalo podzimní kolo soutěže PLAMEN. Teto soutěže se zúčastnily i naše družstva MH v kategorii Mladší žáci a dorost. Více podrobných informací naleznete na stránkách OSH Karviná.

Naši vedoucí MH se školili

V našem sboru učíme děti, ale učit se musí také vedoucí.! O víkendu (21.-22.11.) se 3 naši členové - Jakub Pasrbek, Veronika Čížkova a Lucie Richterová - vedoucí MH, zúčastnili školení vedoucích Mladých hasičů v Komorní Lhotce. Všichni tři splnili zkoušky na výbornou a získali tak certifikát vedoucího II. stupně. Níže najdete video, kde můžete vidět praktickou přípravu našich vedoucích - (spolupráce SDH Horní Žukov a SDH Chotěbuz), kdy se z vlastních chyb sami poučili..

Halová soutěž MH v Petrovicích u Karviné

Před začátkem zimní přípravy se naši mladí hasiči zúčastnili halové soutěže v Petrovicích u Karviné. Byla to příležitost jak dětem jednak ukázat jak to na soutěžích chodí, jelikož to byla jejich první pohárová soutěž a dále aby jsi připsaly do svého podvědomí trochu zkušenosti do příští sezóny. V této soutěži se zúčastnilo celkem 24 družstev z okolí Karviné. Naše děti nás jejich výkonem překvapily v obou kategoriích si zlepšily své osobní maxima z tréninku. Přes krásný výkon Mladších žáků kdy ve své kategorii zvládly uzlovou štafetu i přes malé zdržení při svém plnění na pěkném 8. místě z 11 týmů ve své kategorii. Štafetu dvojic měli rozběhnutou parádně bohužel přešlapem startovní čáry a poté přešlapem čáry u hydrantového nádstavce je to stálo 20 sec. na víc a tím pádem místo 2. s toho bylo opět místo 8. a celkové 9. místo. Starší žáci svou štafetu dvojic zaběhli nad očekávání podle sestavy družstva a skočili na "smolném" 13. místě. Uzly bohužel už nedopadly tak dobře při předčasném startu a jednoho špatně uvázaného uzlu skončili opět na 13. místě a celkově se umístili na 13. místě.

aktualizováno: 31.03.2020 21:33:52