ROK 2016

DEN DĚTÍ S HASIČI 2016

V neděli 14. srpna se v areálu hasičské zbrojnice v Horním Žukově uskutečnil tradiční Den dětí s hasiči. Dětem a jejich doprovodu byly po úvodním přivítání představeny stanoviště, na kterých děti plnily jednotlivé disciplíny za účelem sběru bodů. Během dne si děti vyzkoušeli například shazování plechovek proudem vody, nošení vajíčka na lžíci opičí dráhou a jako u správných hasičů motání hadic na rychlost. Vyvrcholením soutěžní části odpoledne bylo klasické skákání v pytli, kterého se zúčastnily s velkou radostí všechny děti, a v některých případech i rodiče. Na závěr odpoledne byli ti nejlepší z nejlepších odměněni dárky. Každé dítě, které se zúčastnilo a přesvědčivě bojovalo v jednotlivých soutěžích, si minimálně odneslo "fidorkovou" medaili na krku. Aby rodičům nebylo líto, že soutěží pouze děti, tak měli možnost zabojovat ve střelbě ze vzduchovky. Tři nejlepší střelci byli oceněni tekutou odměnou.

Akci doprovázela pestrá hudba a během celého dne si děti mohli pomalovat trička foukacími fixy. K dispozici byla rovněž šablona s hasičem, takže každé dítě odešlo s úsměvem a originálním "hasičským" tričkem. Odpoledne bylo zakončeno společným opékáním párků u hasičské zbrojnice.

Den dětí s hasiči byl finančně podpořen Nadaci Hyundai a Nadací Open Society Fund Praha.

27. ROČNÍK MEMORIÁLU JANA NIEMCZYKA

Dne 23. 7. 2016 proběhla v prostorech naší zbrojnice tzv. "domácí soutěž". 27. ročník memoriálu Jana Niemczyka v požárním sportu je tradiční součástí Těšínského poháru a nově i Gorolského poháru, nad kterým převzal záštitu pan senátor Petr Gawlas. Celkově se sportovního klání v požárním útocích zúčastnilo 43 družstev mužů a žen. Slunečné počasí a dobrá atmosféra napomohla mnohým družstvům k dosažení velmi kvalitních výsledků. Ještě jednou bychom chtěli gratulovat výhercům a to v kategorii mužů: 1. místo - Český Těšín - Mosty, 2. místo - Písečná a 3. místo - Karviná Louky; v kategorii žen: 1. místo - Český Těšín - Mosty, 2. místo - Raková a 3. místo - Písečná B

Po ukončení soutěže se pořádala také soutěž o "nejrychlejší zadek" (koš, nápich/nálicka a stroj) neboli, jak se mezi hasiči říká tvz. švédská trojka. V této soutěži si odneslo družstvo mužů z Horního Žukova 1. i 3. místo, druhé místo si odnesli hoši z Milíkova. Ženy z Horního Žukova také vybojovali alespoň bronzovou medaili, 1. místo získalo družstvo žen z Nýdku a 2. místo Chotěbuze. Všem družstvům i divákům chceme poděkovat za účast v obou disciplínách a budeme se těšit zase na další ročník. Memoriálu J. Niemczyka byl uspořádána za finanční podpory města Český Těšín

UCTĚNÍ PAMÁTKY UTONULÝCH HASIČŮ

Společným pietním aktem, modlitbou a vodním mostem přes řeku Olši si dne 22. července čeští a polští dobrovolní hasiči společně s občany připomněli tragédii z ranních hodin dne 19. července 1970.  Hasiči z české a polské strany se svými společnými silami snažili uchránit most Svobody před velkými plovoucími kládami, která osudná povodeň přinesla. Velké kmeny stromů svým vzpříčením o pilíře most zapříčili jeho stržení do vody spolu se čtrnácti polskými dobrovolnými hasiči. Devět hasičů se podařilo zachránit ovšem pět z nich bohužel řádění živlů nepřežilo.

Návstěva muzea

Mezi velikonočními svátky v sobotu 26. 3. jsme se s kolektivem dětí a několika členy SDH vydali do Hasičského muzea v Ostravě. Návštěva nejen dětem přinesla jak nové zajímavé informace, tak zkušenosti. Všichni si vyzkoušeli jak se dříve ohlašoval požár, čistili se hadice a čerpala voda. Dále mohli vytáhnout člověka ze studny, dostat člověka do bezpečí pomocí lanového mostu. Nejvíce si děti užily sjezd na skluzu a taky zjistili jak je těžké hydraulické vyprošťovací zařízení. Pan průvodce jim nakonec ještě ukázal jak funguje pneumatický zvedací vak a nakonec se děti vyfotili s figurínou hasiče a vše zpečetili svými podpisy v knize návštěv. Více fotek najdete na http://sdhhornizukov.rajce.idnes.cz/

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

• Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

logo_s_2.jpg (150×45)
aktualizováno: 31.03.2020 21:33:52