Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
TOPlist

ROK 2018

VH SDH - SMAŽENÍ VAJEČINY A STAVĚNÍ MÁJKY

Výbor SDH Český Těšín – Horní Žukov Vás srdečně zve na Valnou hromadu SDH spojenou s tradičním smažením vaječiny a nově i stavění májky. Akce se bude konat dne 5. 5. 2018 v 16:00 v prostorách hasičské zbrojnice SDH Horní Žukov. Na začátku budete seznámíme s dosavadní činnosti sboru, následně proběhne diskuze. Poté se můžeme těšit na tradiční smažení vaječiny a nově i stavění májky. Vajíčka si prosím doneste s sebou, o zbytek občerstvení bude postaráno. Prosíme o potvrzení účasti, z důvodu nákupu dostatečného množství občerstvení, nejpozději do 30. 4. 2018!!! 

Fotografie z této akce naleznete zde: http://sdhhornizukov.rajce.idnes.cz/Vajecina_5.5.2018/

 

SOUHRN Z VVH SDH

V sobotu 20. 1. 2018 v 16hod. jsme se setkali na Výroční valné hromadě sboru, v hasičské zbrojnici v Mistřovicích. Naše pozvání přijali kolegové z družebního sboru OSP Olza z Polska za doprovodu prezese přijeli i další členové, dále p. Morávek z kominictví KOMEX s.r.o. a p. Gryč z SDH Český Těšín – Mosty a zároveň starosta okrsku Český Těšín. Shrnuli jsme uplynulý rok 2017 a stejně tak jsme navrhli plány na rok 2018. 
V uplynulém roce jsme opět drželi celkem úspěšně svou činnost na poli sportovním a to u družstva mužů a žen, kteří se zúčastnili hasičských lig „Gorolský pohár“ a „Těšínský pohár“. Celkově se za sezónu zúčastnili celkem 55 soutěží. Na poli sportovním dále bojuje i družstvo dětí, které se bohužel vlivem nemocí nemohlo zúčastnit podzimního kola hry Plamen a dalších soutěží. I přesto vedoucí mládeže neztrácejí naději, s dětmi pilně trénují a věří, že rok 2018 bude jen lepší. 

Mimo sportovní činnost jsme v roce 2017 pořádali tradiční smažení vaječiny, domácí soutěž v požárním útoku a zakončení Gorolského poháru. Zúčastnili jsme se pietního aktu na památku zesnulých na mostě přes řeku Olši, a několika školení v rámci výjezdové jednotky. Naši členové v uplynulém roce vyjížděli celkem 19x a jak říká náš velitel p. Walica „Podařilo se nevyjet a nepodařilo se vyjet“ :) Ve výjezdové jednotce ukončil svou činnost Marian Jaworski, kterému jsme srdečně poděkovali za jeho dlouholetou práci a dobrovolnou činnost v rámci výjezdové jednotky. Volné místo se nám podařilo ihned zaplnit, a tak místo něj nastoupila Barbora Jendrišáková. 

Snad každý sbor má nějaké neúspěchy, nezdary… V roce 2017 nám bohužel ukončilo svou činnost celkem 6 členů. Na poli sportovním, co se týče výsledků, se sice docela dařilo, bohužel požární stříkačce samotné se již tolik nedařilo a tak sbor měl v minulém roce velké výdaje na pořízení nové. Naneštěstí můžeme poděkovat Nadaci Argofert, která nám poskytla částku 50.000,- Kč na částečnou úhradu nové požární stříkačky. Po opakovaném jednání s Městem Český Těšín jsme stále pouze v očekávání na nový výjezdový automobil a stejně tak se nám nepodařilo provést opravy rozpadající se zbrojnice a zavedení nového hygienického zařízení. 

I přes tyto negativní zprávy nevěšíme hlavu a i v roce 2018 se budeme snažit vše posunout k lepšímu.

Tímto bychom chtěli všem členům i nečlenům poděkovat za ochotu provádět tuto dobrovolnou činnost za veškerou pomoc i účast na akcích a brigádách. 
Dále bychom chtěli poděkovat za podporu: Město Český Těšín KOMEX – kominictví, s.r.o. Třinecký inženýring, a.s. Automarket Nieslanik, s.r.o. Autocentrum Kopr Team Nadace Agrofert, STK Český Těšín a L&T Real, s.r.o., Těšínská stavební, s.r.o.

 

ROK 2017

28. ROČNÍK MEMORIÁLU J. NEIMCZYKA

V sobotu 26. 8. 2017 jsme pořádali domácí soutěž v rámci Těšínského a Gorolského poháru, kterého se zúčastnilo 30 družstev můžu a žen. Domácí družstva se v Těšínském poháru umístila stejně, a to na krásném 2. místě a v Gorolském poháru se družstvo mužů získalo 3. místo a ženy na 5. místo.

Tímto bychom chtěli pogratulovat všem vítězům a čest poraženým a poděkovat všem zúčastněným, a to nejen organizátorům a sportovcům, ale i všem sponzorům, díky, kterým jsme mohli danou soutěž uspořádat.

Fotogalerii nalznete zde: http://sdhhornizukov.rajce.idnes.cz/Horni_Zukov_26.8.2017/


KRAJSKÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU

O víkendu 18. - 19.6.2017 se konalo krajské kolo v Přerově, kterého se zúčastnilo za okres Karviná v kategorii žen, družstvo Horní Žukov. Přesto že jsme závodily jako tým SDH Horní Žukov, mezi závodnice patřily ženy z SDH Zpupná Lhota, Český Těšín - Mosty, Horní Suchá a Karviná Louky.Závodilo se v disciplínách běh na 100m s překážkami, štafetě 4x100m a požárním útoku. Po počátečních problémech při registraci jsme nakonec museli složit pouze jednu štafetu a přišly jsme o jeden běh na 100m, i tak jsme se s tím popraly a snažily se dál. Při požárním útoku, který se konal až druhý den jsme skončily na 4. místě. V prvním rozběhu se bohužel nepodařilo dotočit spoj za pojistku na rozdělovači a vypadlo "C". Druhý pokus už, ale klapnul na všechn spojích :Celkově jsme se umístily na 5. místě.Za okres Karviná bojovali i chlapi za SDH Český Těšín - Mosty, a někteří si zaběhli osobní rekord na 100m s překážkama, takže gratulujeme :-) V požárním útoku si chlapi zaběhli velmi kvalitní útok, přesto však celkově skončili až na bramborovém 4. místě.

 

1. KOLO GP

V sobotu 27.5. se konalo 1. kolo Gorolského poháru, do kterého jsme se přihlásili opět v kategorii mužů i žen. Mužům se dařilo lépe než ženám, pro které to byla i první soutěž v novém složení. Muži skončili na 6. místě s časy 14,914s na pravém proudu a 15,414s na levém proudu. Ženy dosáhly času 22,101s na pravém proudu a 21,801s na levém proudu, a s tímto obsadily předposlední místo.

 

JARNÍ KOLO HRY PLAMEN

20.5.2017 se konalo Jarní kolo hry PLAMEN, kterého jsme zúčastnili. Celkově se závodilo ve 4 disciplínách - požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkama a požární útok. Z důvodu onemocnění některých mladých hasičů jsme se bohužel nemohli zúčastnit štafety CTIF a požárního útoku CTIF. Proto jsme se o to s větší vervou pustili do běhu 4x60m, kde jsme bohužel nezvládli jednu předávku a skončili jsme s neplatným pokusem. Požární útok jsme si, ale užili, protože to byla naše první soutěž, kde jsme mohli stříkat na terče. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další soutěže. I když jsme skončili na posledním místě, celý den jsme si užili

 

TOPlist
aktualizováno: 14.11.2019 18:01:03