Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2018

OKRESNÍ SOUTĚŽ HASIČŮ - ŽUKOV JEDE!!!

První květnovou sobotu proběhlo okrskové kolo soutěžě v požárním sportu. Po tuhém boji si zlato ze stadionu Frýdecká odváží v kategorii mužů družstvo z Horního Žukova, před stříbrnými muži z Mostů a bronzovými Mistřovicemi. V ketegorii žen byly nejlepší hasičky ze Zpupné Lhoty před druhými Stanislavicemi a třetím Horním Žukovem.

V následujícím odkazu (od času 12:19) si můžete shlédnout reportáž o okrskovém kole v požárním sportu. V reportáži promluvil také náš člen a velitel výjezdové jednotky Jiří Walica.

https://www.youtube.com/watch?v=m6ExcxvZKhk

Případně si můžete podrobnějí přečíst článek o této soutěži v Těšínských listech 03/2018 na straně 2.

http://www.tesin.cz/wp-content/uploads/2018/05/03TL18.pdf

                           

Poslední kolo Těšínského poháru

15.8. Končil Těšínský pohár ve Stanislavicích kde naše ženy po zaváhání ostatních favorizovaných ženských týmů útočily na první místo jak v soutěži tak i na celkové vítěství v poháru. Zazněl startovní výstřel... Ženské družstvo se vydalo na krátkou cestu za vítěstvím, vše vypadalo jak má, klasický skvělý koš naší košařky tomu napovídal spolu s krásně "napíchnutou" vodou, na základně proběhlo vše jak má. Proudařky byly už na místě a hned jak jim dorazila voda do proudnic tak přišla nepříjemná chvilka. 1. Hadice B nevydržela tlak vody a praskla přesně uprostřed. Tím shořely šance na vítěství ale i tak patří naším ženám velká gratulace zatím k neoficiálnímu dělenému 3. místu v poháru. Naši muži v Těšínském poháru po několika smolných soutěžích kdy taky praskaly hadice a drobných chybách jednotlivců jim už o nic nešlo. Ale i tak se nevzdali a zabojovali a poslední soutěži se ztrátou jedné desetiny sekundy ukončili pohár s třetím místem. Na konečném pořadí se zařadí nejspíš na 5. místo.

Poté se obě naše družstva vydala na Gorolský pohár, který pokračoval 7. kolem v Milíkově. Kde se jako první z našich družstev účastnilo družstvo mužů. A nastavili laťku poměrně vysoko s časem 15,3 a našim chlapům nezbývalo už nic jiného než koukat jak se povede ostatním favoritům s čela tabulky (1. Mistřovice, 2. Horní Žukov, 3. Č.T. Mosty, 4. Písečná) Jako první soupeř se na start postavilo Družstvo z Mistřovic kde na pravém proudu byl náš proudař. Od startu to vypadalo že se naši chlapi posunou na 2. příčku, při jejich smůle v půjčování, si pravý proudař při odhodu kotouče šlápnu na hadici a vyškubnul si hadici z ruky a při ještě větší smůle neměli ani koš tím pádem skončili s neplatným pokusem. Poté se na start postavilo družstvo z Českého Těšína Mostů. Ti bohužel se dostali pouze k základě kdy jeden z proudařů při doběhu k základně uklouzl a vážně si poranil kotník. A poslední tým z Písečné který mohl ohrozit náš tým v tabulce. Bohužel jejich proudař při doběhu k terčům dostal křeč do stehna tudíž také jako ostatní 3 týmy skončily s neplatným pokusem. Družstvo žen po chybě na rozdělovači sklidilo pouze body za účast.


2017

KRAJSKÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU

O víkendu 18. - 19.6.2017 se konalo krajské kolo v Přerově, kterého se zúčastnilo za okres Karviná v kategorii žen, družstvo Horní Žukov. Přesto že jsme závodily jako tým SDH Horní Žukov, mezi závodnice patřily ženy z SDH Zpupná Lhota, Český Těšín - Mosty, Horní Suchá a Karviná Louky.Závodilo se v disciplínách běh na 100m s překážkami, štafetě 4x100m a požárním útoku. Po počátečních problémech při registraci jsme nakonec museli složit pouze jednu štafetu a přišly jsme o jeden běh na 100m, i tak jsme se s tím popraly a snažily se dál. Při požárním útoku, který se konal až druhý den jsme skončily na 4. místě. V prvním rozběhu se bohužel nepodařilo dotočit spoj za pojistku na rozdělovači a vypadlo "C". Druhý pokus už, ale klapnul na všechn spojích  Celkově jsme se umístily na 5. místě.Za okres Karviná bojovali i chlapi za SDH Český Těšín - Mosty, a někteří si zaběhli osobní rekord na 100m s překážkama, takže gratulujeme  V požárním útoku si chlapi zaběhli velmi kvalitní útok, přesto však celkově skončili až na bramborovém 4. místě

 

1. KOLO GP

V sobotu 27.5. se konalo 1. kolo Gorolského poháru, do kterého jsme se přihlásili opět v kategorii mužů i žen. Mužům se dařilo lépe než ženám, pro které to byla i první soutěž v novém složení. Muži skončili na 6. místě s časy 14,914s na pravém proudu a 15,414s na levém proudu. Ženy dosáhly času 22,101s na pravém proudu a 21,801s na levém proudu, a s tímto obsadily předposlední místo.


2016

Soutěžní víkend

9. 7. 2016 byl pro nás sporťáky velmi nabitý den, kdy jsme začali soutěží v Mistřovicích, který spadá do Těšínského poháru. Muži si zaběhli s časy 15,541s (LP) a 15,329s (PP) pro úžasné 1. místo. Ženy si bohužel po nepodařeném nápichu a nespojeném béčkovém spoji na stroji doběhly s časy 32,376s (LP) a 31,392s (PP) pro poslední místo. Druhou soutěží v pořadí byl Nýdek, kde se poté konala i noční soutěž. Na denní si ženy zaběhli pro krásné 4. místo s časy 21,08s (LP) a 18,64s (PP) a taktéž i muži vybojovali krásné 4. místo s časy 15,25s (LP) a 16,26s (PP). Na noční soutěži v Nýdku muži skončili po nevydařeném útoku s "kolotočem" na levém proudu a výsledným časem 23,34s na 7. místě. Musíme, ale pochválit pravý proud, kde byl čas 15,88s. Ženám se dařilo o trochu lépe a i s výsledným časem 23,56s na levém proudu skončily na 3. místě. Pravý proud byl s časem 20,85s. Před noční soutěží si oba týmy zajeli zatrénovat do Frýdku, kde byla velmi krásná trať na hřišti. Po krásném rozběhnutí se mužům bohužel nepovedl sestřik na levém proudu a s výsledným časem 17,053s skončili na 10. místě, pravý proud sestřikl terč v čase 15,007s. Ženy i po menším prostřiku na pravém proudu skončily na krásném 3. místě s časy 19,042s a úžasným časem 17,891s na levém proudu.
Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám v tento den pomohli k těmto výsledkům  

SPORTOVNÍ DRUŽSTVA - GOROLSKÝ POHÁR

Po delší odmlce vám přinášíme nynější dědí našich sportovních družstvech na polích Gorolského poháru. Sezóna pro naše družstva se vyvíjela poměrně slušně když muži získali na Okrskové soutěži 2. místo a prolomili svou smůlu při útocích a ženy skončili rovněž na 2. místě když sem jim nepodařil právě útok. Po 6 letech se náš tým můžu vydal i na Okresní kolo PS, kde naše ženy debutovaly. Jak mužům tak ženám se vydařily štafety i stovky. Muži zaznamenali při útoku drobné prostřiky, ale i to jim stačilo na krásné 3. místo. Ženám se útok vydařil a nakonec skončily také na 3. místě.

V pátek 27.5. se naše družstva zúčastnily noční soutěže v Bartovicích. Muži zaznamenali na pravém proudu Jakub Pasrbek čas 14,994, ale na levém terči se čas zastavil až v čase 16,759 a skončily na 12. místě. Ženy zaznamenaly rozhodně lepší pokus, na levém terči byl čas Nikoletta Škultetyová 18,449 ale na pravém drobný prostřik a čas se zastavil v čase 19,706 což jim stačilo na krásné páté místo.

O dva dny později 29.5. se konala první soutěž v Gorolského poháru. Obou naším družstvům se jejich pokus nepovedl. U můžu levý proudař podklouzl na mokrém trávníku a nakonec se v GP umístil na 9. místě a získal prvních 11 bodů do tabulky. Ženám na oplátku nevyšel rozdělovač a po vypadlé pravé spojce na konec skončily na 10 místě a získaly 6 bodů.

A níže na těchto stránkách můžete sledovat po celou sezónu průběžné pořadí našich sportovních družstev v Gorolském poháru.

OKRESNÍ KOLO A CELOSTÁTNÍ HRA PLAMEN DRUŽSTEV
V POŽÁRNÍM SPORTU 

Stadion na Frýdecké ulici přivítal o víkendu 21. a 22. května sportovce z řad dobrovolných hasičů.

V sobotu se zde odehrálo jarní kolo celostátní hry Plamen. Mladí hasiči z celého okresu ve věku 6-15 let poměřili své síly ve čtyřech disciplínách: štafeta 4x60 m, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok s vodou. Závodů se zúčastnilo celkem 27 družstev. V kategorii mladších žáků (6-11 let) zvítězilo družstvo z SDH Karviná-Hranice a v kategorii starších žáků (11-15 let) si postup do krajského kola vybojovala družstva z SDH Stanislavice a Havířov-Město.

Neděle klání dorostenců (věk 13-18 let) bylo rovněž součástí celostátní hry Plamen. Současně proběhla okresní soutěž pro dospělé muže a ženy v požárním sportu. Dorostenci z Bohumína-Vrbice obhájilo loňské vítězství, na druhém místě se umístili sportovci z Horního Žukova, třetí byli dorostenci z Mostů.

V celkovém součtu mezi muži dopadlo po velmi vyrovnaném boji nejlépe družstvo z Karviné-Louk, kterým na záda dýchalo družstvo českotěšínských hasičů z Mostů. O kvalitách místních hasičů svědčí rovněž třetí místo týmu z Horního Žukova. V ženské se podařilo týmu z Karviné obhájit loňské vítězství před ženami z Albrechtic. Na třetím místě bylo opět družstvo z Horního Žukova.

OKRSKOVÉ KOLO DRUŽSTEV V POŽÁRNÍM SPORTU

Příznivci hasičského sportu poměřili dne 7. 5. 2016 své síly v rámci okrskového kola v požárním sportu družstev sborů dobrovolných hasičů okrsku Český Těšín. Prosluněný sportovní areál na ul. Frýdecké přivítal k zápolení celkem 8 družstev - pět v mužské a tři v ženské kategorii. Letošního zápolení se bohužel nezúčastnili členové SDH Zpupná Lhota.

Úvodního slavnostního nástupu soutěžících družstev a rozhodčích se rovněž zúčastnil i místostarosta města Mgr. Stanislav Folwarczny, který poděkoval dobrovolným hasičům za jejich obětavou práci a popřál jim mnoho úspěchů bez zranění ve sportovním zápolení.  

Okrskové kolo v požárním sportu se skládá ze dvou disciplín, a to z běhu na 100 m s překážkami a divácky velmi atraktivních požárních útoků. Disciplínu běh na 100 m s překážkami kompletně ovládli členové SDH Český Těšín – Mosty, a to jak v soutěži družstev mužů a žen, tak i jednotlivců. Jakub Gryč a Alexandra Urbanczyková se prezentovali velmi zdařilými výkony a svými časy 17,168s a 20,373s dali všem najevo, kdo je mezi překážkami králem a královnou.

Disciplínu požární útoky v kategorii žen rovněž opanovaly členky SDH Český Těšín - Mosty s časem 39,317s před ženami z Horního Žukova a Chotěbuze. V kategorii mužů zvítězili známí matadoři z SDH Mistřovice s časem 28,977s před muži z Horního Žukova a Mostů.

Celkovým vítězem okrskového kola v požárním sportu se v kategorii mužů stali členové SDH Český Těšín - Mosty, následování SDH Český Těšín - Horní Žukov, SDH Stanislavice, SDH Mistřovice a SDH Chotěbuz. V kategorii žen vyhrály členky SDH Český Těšín – Mosty před SDH Český Těšín - Horní Žukov a SDH Chotěbuz.

Za hladký a bezproblémový průběh okresního kola, které ozdobili mnohé úspěšné sportovní výkony, si všichni organizátoři (zejména velitel soutěže T. Urbanczyk z SDH Český Těšín - Mosty), rozhodčí, členové technické čety, ale i samotní sportovci si zaslouží plné uznání a poděkování. Rovněž bych chtěl poděkovat vedení města Český Těšín za poskytnutou finanční podporu z rozpočtu na realizaci okrskové soutěže a Těšínského poháru v požárním sportu.


2015

Memoriál Jana Niemczyka

Dne 26. 7. 15 se konala u nás v Horním Žukově soutěž v požárním sportu. S velkým překvapením pro nás, se zúčastnilo požárního útoku celkem 32 družstev a "švédské trojky" (koš, savice, stroj) se zúčastnilo celkem 21. družstev. Naši muži si získali krásné druhé místo a s časem pouze o 0,133 sekundy nižším si odneslo první místo s putovním pohárem družstvo z Hájova. Na třetím místě se umístili naši sousedé z Mistřovic.
Družstvo žen bohužel takové štěstí neměly. I přesto že výsledný čas našich žen byl 18,730, nakonec skončili s neplatným pokusem, jelikož se jim nepovedlo sešroubovat savice, jak dle pravidel musí být. I přesto si prozatím v Těšínském poháru drží půlené první místo s družstvem žen s Mistřovic. První místo u nás nakonec získaly ženy ze Skalice, druhé místo ženy z Hájova a třetí místo obsadily ženy z Albrechtic. Tabulky z výsledky obou kategorií najdete zde.

Gorolský pohár

Pomalu ale jistě jsme se přenesli přes polovinu soutěžních kol v Gorolském poháru. Po úspěšných i neúspěšných požárních útocích si muži z Horního Žukova vedou nadmíru dobře. Momentálně hájí druhou pozici v tabulce se 101 body, sice s malým tří bodovým náskokem před třetím týmem z Českého Těšína Mostů. Tabulku mužů vede náš soused z Mistřovic s náskokem 27 bodů. Průběžnou tabulku žen také vedou naše sousedky z Mistřovic. Naše ženy se momentálně klesly o několik příček níž a nacházejí se na 7. místě, kde na bronzovou příčku, kterou okupují ženy z Chotěbuze ztrácí pouze 11 bodů. Jsme sice za půlkou, ale zbývá ještě 5 kol do konce a ve hře ještě spousta bodů tak držíme palce ať se našim reprezentantům a reprezentantkám daří a dokončí pohár s co nejlepším koncem.

Gorolský pohár

V neděli 31.5. se uskutečnilo první kolo již druhého ročníku Gorolského poháru, kterého se účastní i náš sbor jak v mužské tak ženské kategorii. Muži se svým výsledným časem 15:340 umístili na 5. pozici ze šestnácti družstev a svůj premiérový ročník v Gorolském poháru zahájili slušně. Své 5. místo se dá velmi dobře použít jako odrazový můstek pro příští soutěžní kola a budeme doufat že vyšplhají v žebříčku co možná nejvíše.
I naše ženy zahájily svůj také první ročník v Gorolském poháru ještě o krůček lépe než muži a skočili s výsledným časem 19:934 na krásném 4. místě z deseti týmů.
Kategorii mužů ovládl v prvním kole tým z SDH Písečná a kategorii žen vyhrálo družstvo SDH Misřovice.

Sporotvní družstva se zúčastnily souteže v Moravskoslezké lize

V noci z pátku 29. 5. na sobotu 30. 5. se tým mužů i žen zúčastnil noční soutěže v Bartovicích. Muži i přes to že měli jeden nejrychlejší sestřik soutěže (14,330) skončili bohužel s neplatným pokusem. Ženy si s výsledným časem 19,771 vysloužily krásné 5. místo. Více se můžete dozvědět zde: http://sdh-metylovice.info/2015/05/30/29-5-bartovice-nocni/

Zítra (31. 5.) oběma týmům začíná boj o body... Koná se první kolo Gorolského poháru které se uskuteční v Dolní Lištné od 15:00 tak neváhejte a přijďte družstva podpořit!! 

TOPlist
logo_s_2.jpg (150×45)
aktualizováno: 31.05.2020 18:36:46